• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Merzifon


MERZİFON KİTAP FUARI VE İMZA GÜNÜ

08 Nisan 2013 Pazartesi günü, Amasya'nın Merzifon ilçesinde, Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Millî Eğitim Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Merzifon Sanayici ve İşadamları Derneği ve Kaynak Yayınları Grubu'nun ortaklaşa organize ettikleri 'Kitap Fuarı'na katıldım.

Fuarın açılışına, Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral İsmail Güneykaya, Merzifon İlçe Millî Eğitim Müdürü Şinasi Adıbelli, Merzifon Belediye Başkanı Mehmet Kadri Aydınlı, İlçe Müftüsü Mustafa Altun, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Fatih Altınay, Merzifon Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD) Başkanı Hayati Erkek, daire amirleri, okul ve kurum müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Açılışta yaptığım konuşmada, “Türkiye, ekonomik, sosyal ve kültürel alanda gelişmiş ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Gelişmişlik ülkenin her alanında olmalıdır. Bu bağlamda, kitap okuma kültürünün, daha da yaygınlaştırılması gerektiğini” belirterek, konuşmamın öğrencilere yönelik bölümünde:

“Günde beş dakika da olsa kitap okuyun.

  İnternetin esiri olmayın.

 Anne-babanız odanıza girdiğinde ayağa kalkın.” tavsiyelerinde bulundum.

Daha sonra katılımcılarla sohbet ederek, kitaplarımı imzaladım.