• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


10 Ağustos 2012
Cuma
 


 
 "KISIK VADİSİ" KİTABEVİ RAFLARINDAN ÖNCE GÖNÜLLERDE YER BULDU


          “Bu roman, Türkiye’yi ağlatacak”

          Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Kâmil Aydoğan, Başkent bürokrasisinde tanınan bir isim. Şair ve yazarların memleketi olarak bilinen Kahramanmaraş doğumlu olan Aydoğan, eğitimciliğinin yanı sıra, yazar yönüyle tekrar okuyucularının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Daha önce yazdığı kişisel gelişim, deneme ve şiir kitapları ile yazarlık yönü bilinen Kâmil Aydoğan’ın “Bu roman Türkiye’yi ağlatacak.” dediği Kısık Vadisi romanı, 17 Ağustos’ta kitapçı raflarında yerini alacak. Romanın konusu 1940’ların Türkiye’sinde geçen olaylar. 

          Kaynak Kültür Yayın Grubu'ndan 17 Ağustos'ta çıkacak romanın konusu kısaca şöyle: "1940’lı yıllarda Anadolu’nun ıssız bir dağ köyünde Kâhyaoğlu Ahmet adında bir adam yaşamaktadır. İnsanlar yiyecek ekmek bulmakta zorlanırken, Kâhyaoğlu Ahmet’in başından büyük acılara sebep olacak olaylar geçmektedir. Eşini, ağabeyini, yetişkin evlatlarını peş peşe kaybetmektedir. Öte yandan yoksulluk, büyük aşklara engel olamamaktadır. O günün geleneksel yapısı sonucu verilen kararlar, insanların çeşitli travmalar yaşamasına neden olmaktadır. Bütün bunların arasında Kahyaoğlu Ahmet, 20 yıldır Cuma Namazı bile kılınamayan köye gizlice hocalar getirmekte, iki odalı köy evinin birisinde çocuklarını yetiştirmektedir." 

          Yazarın “kamilaydogan.net” adlı kişisel web sitesinde verilen bilgiye göre romanın bir başka özelliği de yer, kişi ve anlatılan aile adları ile olayların tamamının gerçek hayattan alınmış olması.Ajanslardan."Kısık Vadisi" adlı romandan bir bölüm

"Kısık Vadisi" adlı romandan şiirsel bir bölüm