• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Mesaj Panosu


 İsim 
 Mail 
 Konu 
 Mesaj    
 
 
 
          

Yazılan mesajlar

Mehmet Şevki Sonuç (26/02/2013 09:26)
Konu : Dedeler ve Torunları
Mesaj : Dedeler ve Torunları başlıklı yazınızla, bizi de Maraş''a götürdünüz.
Teşekkürler
Hamdi Polat (22/02/2013 23:54)
Konu : Zaman Tünelinde miyim?
Mesaj : Okulumda bir dostumun önerisi ile bu gün saat 20:00'de okumaya başladığım "Kısık Vadisi"yle; Anacığımın, çocukluğumda, her sabah güneş doğmadan güzel sesi ile beni uyandırışına ve elime tutuşturduğu bir dürüm kaymakla, binboğa dağlarının zirvelerinde kuzu yaydığım günlerime gittim. Okurken adeta zaman tünelindeydim. Kitap, iki saatte bitti, kendimi Afşin-Elbistan-K.Maraş-Ceyhan nehrinden oluşan zaman tünelinden hala kurtaramadım. Sayın AYDOĞAN, geçmişte yaşadığım yerleri ve zamanı Kısık Vadisiyle gözlerim yaşarak, yüreğim burkularak yeniden yaşattınız bana. Yeni eserlerinizi okumak bana zevk verecektir. ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.
Ejder (22/02/2013 10:10)
Konu : Kısık Vadisi
Mesaj : Bir okuyucu olarak çok duygulandım ve ben de bir kısık vadili olarak çok etkilendim. Elinize, emeğinize sağlık hocam saygılar.
Bade Salmanoğlu (11/02/2013 11:51)
Konu : 11 Şubat 2013 Tarihli Yazınız
Mesaj : Sayın Aydoğan, meslekten, yaşanmışlıklardan gelen deneyimlerinizi gazete aracılığı ile daha sık, daha geniş kitlelere ulaştırmalısınız. Hem üslup, hem içerik cok etkileyici ve samimi... Bugünkü yazınız da öyle, teşekkürler.
İdris (10/02/2013 21:32)
Konu : Merhaba
Mesaj : Müdürüm, sitenizi ve çok yönlü oluşunuzu beğendim. Tire'den sevgiler.
ALİ GÜNGÖREN (06/02/2013 16:10)
Konu : Yorum
Mesaj : Üstad yarın kitabınızı alıp okuyacağım. Çevremden çok iyi şeyler duydum. Sizin duygu zenginliğinizi zaten biliyorum.
“Sisler arasında kaybolmuş annemi bulmak ve yeniden doğmak istiyorum.”
Sır şiiri, müthiş bir cümle.
Sezai Babuç (22/01/2013 14:45)
Konu : Merak
Mesaj : Sayın hocam, Kısık Vadisi'ndeki Kahyaoğlu Osman'ın sonu ne oldu? Kahyaoğlu Mustafa'nın oğlu Kamil'in, Kertmen'deki iki göz toprak evden, Gazi Eğitim Enstitüsü'ne ve Ankara Milli Eğitim Müdürlüğüne giden yoldaki hikayesini merak ediyoruz. Onun romanı da yazılsa ne iyi olurdu. Kısık Vadisi'nde kendimizden çok şey bulduk. Ellerinize sağlık. Muhabbetle selamlarım efendim.
Sezai (21/01/2013 15:54)
Konu : Yorum
Mesaj : Ben 15 yıllık edebiyat öğretmeniyim. Bugün kendi dünyamda bir rekor kırdım. Romana sabah başladım. Bugün 7 saat dersim vardı. Son dersten on dakika önce çıktım. Kitabı beş dakika önce bitirdim. Kitap hakkında bir yazı yazabilirim. Ama beni en çok mutlu eden şey Kertmen'de, romandaki hayatı yaşamış birinin, roman yazarı olarak karşımızda olması. Bu hayatı yaşayan çoktur ama romanın sonunda belirtildiği gibi nisyanın elinden kurtarmak takdire değer büyük bir iştir. Çoğumuz Anadolu'nun, sayısız Kertmenlerinden birinde doğduk. O hayatı yaşayan çoktur ama romanını yazan mübarek elleri kutluyorum.
M. Akif TEMİZ (17/01/2013 16:33)
Konu : Hasbihal
Mesaj : S.A. sayın müdürüm, Burdur’dan selam ve saygılar. 33 yıllık yaşamımda, 12. meslek hayatımda tanıdığım çok değerli hemşerilerim, ağabeylerim arasında sizin de olmanız beni çok mutlu etti. Bu arada Teyfik Temiz’in (sizin öğrenciniz, Andırın Lisesinden, pehlivan dermişiniz siz ona) selamları var size.
Sezai (17/01/2013 08:09)
Konu : Kısık Vadisi
Mesaj : Bu kitap sayesinde, köyümüzü ve köylümüzün nasıl bir kültüre sahip olduğuyla birlikte, yaşanmış olayları da en samimi şekilde öğrenmiş olduk; bu vesileyle, yeni kuşakların geçmişi ve kültürel değerlerini yeniden görme fırsatı doğmuştur... Bu güzel eseri bize hediye eden değerli hocamıza şahsım ve hemşerilerim adına çok teşekkür ediyorum.
Melike (16/01/2013 18:49)
Konu : Roman Budur
Mesaj : Bu kitabın yazarı Kamil Aydoğan'a sevgilerimi sunuyorum. Romanı harika, muhteşem bir anlatım yapmış. Yani tek kelime ile HARİKA...
Abdullah (13/01/2013 10:20)
Konu : Kısık Vadisi
Mesaj : Kitabınızı biraz önce bitirdim. Çok duygulandım, çok güzel bir kitap, ellerinize sağlık hocam...
Nazife Kutlu (13/01/2013 10:19)
Konu : Merak
Mesaj : Ben doğaya düşkün, seyahati, ilginç yerleri gezmeyi seven birisiyim. Türkiyemi, doğu bölgesi hariç adımladım. Fırsat buldukça seyahatlerime turlarla devam ediyorum. Bu bahsettiğiniz Kısık Vadisi ve Kertmen’i merak ediyorum. Dut, ceviz ve pekmezinden tatmak istiyorum.
M. Akif TEMİZ (11/01/2013 14:01)
Konu : Roman budur...
Mesaj : Kısık Vadisi kitabınızı bir nefeste okudum. Romanın içinde kendimi de gördüm, ben de oralarda bir yerlerdeydim. Sürükleyiciliği, yöresel kelimeler, hayatın ta kendisi olan anlatım, insanın yüreğine dokunuyor. Eşim kitabı çok merak etti ve şimdi o okumaya başlayacak (kendisi Türkçe öğretmeni, Antalyalı). Bana “Bu kitabı okuduktan sonra çok durgunlaştın, hâleti ruh’iyen değişti.” diyor.
Bu arada anamı ve babamı çok özledim. Yarıyıl tatili için uçak biletimi ayırttım Adana’ya, aradan Kadirli, Kadirli’den de ANDIRIN’a geçeceğim inşallah. TİRŞİK ister misin sayın müdürüm?
Burdur’dan selamlar, emeğinize yüreğinize sağlık, hayırlı cumalar…
Emin Tazegül (10/01/2013 17:08)
Konu : Kısık Vadisi
Mesaj : Bakalım ne kadar kısık kısık ağlatacak diye merak başladı. KISIK VADİSİ’ni okumak şart oldu! Baki selam ve dua ile...
Emin Tazegül (10/01/2013 17:05)
Konu : Yıkık Taraf
Mesaj : Sebahattin Akgül ağabeyin kardeşi Alpaslan’ın bahsetmelerinden dolayı, evvela gıyapta tanıdığım Kamil Aydoğan isminin sahibini, Sıhhiye’de Nail Emmi’nin Çay Ocağı’nda bir kaç arkadaş ile oturuyorken, rahmetli Akif İNAN’ın (kendileriyle tanışıp az da olsa halleşmek nasip oldu) yanındaki şu adam kim diye sorduğumda görmüştüm. Bu, bizden biri diye geçmişti içimden ki, ananızın (Allah mekânını cennet etsin) ardından yazdığınız yazıyı okuyunca da " ‘YIKIK TARAFI’ da varmış bu adamın da, ondan mı böyle dedim” diye içimden geçmedi değil. Bize, bizim gibi olanı bildiren, suretlere yansımış siretlerimiz demek ki. Anam sağ şükür ve Allah hayırlı ömür versin! Lakin bu yazı, Adana’da mukim anamı bir an evvel görme arzumu depreştirdi. Babanızın, hava değişimi sonrası memleketine gidişi, aklıma hep, Düziçi Öğretmen Lisesi’nde, leyli meccani günlerimde, memlekete dönüş esnasında çocukça düşündüklerimi getirdi. Hâsılı ağlattınız beni! Allah razı olsun!
M. Akif Temiz (08/01/2013 18:44)
Konu : Selam
Mesaj : Sayın müdürüm, Burdur''dan selam ve saygılarımı iletiyorum. Sesinizden SIR şiirini dinlemek, hergün olmazsa olmazım oldu. Kitaplarınızı okuduktan sonra, duygu ve düşüncelerimi sizinle paylaşacağım inşallah. Selam ve dua ile, Andırınlı Akif
Fatma Duran Çiçek (07/01/2013 15:50)
Konu : Kısık Vadisi
Mesaj : Kitabın kendisi küçük ama duygusu, ruhu büyük. Bu kitabın her bölümünde gözyaşlarına boğuldum. Kaleminize, ellerinize sağlık hocam.
Burhan Elibol (07/01/2013 15:43)
Konu : Kısık Vadisi
Mesaj : Okudum, çok begendim, harika dogrusu hocam. Yüreğine sağlık.
Mustafa Değirmenci (07/01/2013 15:42)
Konu : Kısık Vadisi
Mesaj : ‎"Yüce dağlar olmasaydı
Laleleri solmasaydı
Ölüm Allah'ın emri de
Şu ayrılık olmasaydı..."

"Kısık Vadisi"... Bugün okuyup bitirmek nasip oldu. Kertmen Köyü'nde, Kıvrak'ın Torunlarının şahsında, elem dolu yaşamın ve bir dönemin izlerini bulacağınız yaşanmışlıklar içeren samimi bir uslupta yazılmış hoş bir eser...
 3