• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Mesaj Panosu


 İsim 
 Mail 
 Konu 
 Mesaj    
 
 
 
          

Yazılan mesajlar

Ömer Kızıl (28/05/2013 11:33)
Konu : Röportaj
Mesaj : Harika bir söyleşi olmuş. Okurken, sohbet ediyoruz duygusuna kapıldım. Muhabbetle...
Cuma Şahin (28/05/2013 09:52)
Konu : Teşekkür
Mesaj : Sayın müdürüm, ben de şu an Van merkezde okul müdürlüğü yapıyorum. Malatya Darendeliyim, sizi daha önce bir televizyon programında izlemiştim ve "Kısık Vadisi" adlı romanınızı anlatmıştınız. O zaman da çok hoşuma gitmişti, aynı yöre olduğu için çok duygulanmıştık. Eğer kitabınızı, değişik programlarda da anlatma imkânı bulabilirseniz, Anadolu’nun çocuğunu okutmaya daha fazla ilgi gösterecekler, çünkü sizi kendi evlatları gibi göreceklerine inanıyorum. Öyle bir yapınız var. Saygılarımı sunuyorum.
Fatih Kaynar (27/05/2013 11:27)
Konu : Kısık Vadisi
Mesaj : Sayın hocam, ben, Kahramanmaraş Yeşilyöre İmam Hatip Ortaokulu müdür vekili Fatih Kaynar. Ben de o yörenin çocuğuyum. ''Kısık Vadisi'' kitabınızı daha yeni okudum ve bitirdim. Günlük hayattan yaşanmış olayları, böylesine duygusal bir anlatımla bizlerle buluşturduğunuz için teşekkür ediyorum. Anne sevginin ne kadar kıymetli olduğunu, 1940’lı yılların ne çetin mücadelelerle geçtiğini, bir roman havasında anlattığınız için size müteşekkiriz. Okulumuz bu yıl açıldı. 61 öğrencimiz var ama bu kitabı bütün öğrencilerime okutmak için gayret edeceğim.
Böyle güzel bir kitap kaleme aldığınız için tekrar teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.
Ahmet Cemil BEDİR (23/05/2013 10:08)
Konu : Büyük Bir İltifat, Küçük Bir Teşekkür
Mesaj : Sayın Müdürüm, Hürriyet Ankara'daki 20 Mayıs tarihli yazınızı okudum. Bizi unutmadığınız, hatırladığınız, okurlarınızla paylaştığınız için okulum adına size bir kez daha teşekkür ederim. İyilikler ve güzellikler adına yaptıklarımız için kendim(iz)de bir kat daha güç bulduğumu belirtmek istiyorum. "Gaye"ye giden yorucu ve yerine göre yakıcı yolda "saye"nizle serinlemek ne güzel! Hürmet ve saygılarımla...
Adem Solmaz (15/05/2013 12:18)
Konu : Teşekkür
Mesaj : Sayın müdürüm İskitler Endüstri Meslek Lisesi 1.Bilim Fuarı'nı ziyaretleri ile bizleri onurlandırmıştır. Eğitimde, Türkiye'nin ve Ankara'nın gelişmesini, gözlemleriyle ve rakamlarla ortaya koydu. Faydalı, motive edici ve vizyon sunan bir konuşma yaptı. Hiç şüphesiz, Ankara, eğitimin de başkenti olmuştur. Fuarımıza katılan veya katılamayıp bizleri arayan herkese teşekkür ederim.
Adil Açıkel (15/05/2013 12:17)
Konu : Başarılı Olmanın Yolu
Mesaj : Ankara İl Milli Eğitim Müdürü olmak, Kısık Vadisi eserini yazmak, az uyumak ve çok çalışmak, önceden kazanılan bilgi birikimi okuyucularınıza kazandırmak, zamanı değerli kılmak, işini ciddiye almak, daha öğreneceğimiz çok şey var sayın müdürüm. Başarılı olmak için, büyüklerimizi örnek almak, amacımız olmalı. Saygılarımla.
Ömer Kızıl (26/04/2013 11:21)
Konu : Davası Olan İnsan
Mesaj : Yazınız, yerinde tespitlerle dolu. Sözünü ettiğiniz konuları sağlamanın yolu, malumdur ki eğitimden geçer. Mevcut hâl ile bunu gerçekleştirmek zor gibi. Rabbim bu kaygıları taşıyanların sayısını arttırsın.
Aynur (22/04/2013 10:06)
Konu : Kısık Vadisi
Mesaj : Saygıdeğer Kamil Abi, merakla beklediğim ve nihayet benim de bir gün içinde gözyaşlarıyla okuduğum nadir kitaplardan Kısık Vadisi. Çok duygusal ve gerçekçi hikâyelerinizi güzel üslubunuzla nakış nakış işleyişiniz beni çok etkiledi. Devamını bekliyoruz. Saygılar sevgiler… Bir Maraş gelini
Ömer Kızıl (22/04/2013 10:03)
Konu : Selam
Mesaj : Ankara’yı, eğitimin de başkenti yapan ağabeyimi kutluyor, yapılanları paylaşma inceliğinden dolayı tebrik ediyor, muhabbetlerimi arz ediyorum.
Derya Okuç (17/04/2013 14:31)
Konu : Kısık Vadisi
Mesaj : Saygıdeğer Hocam, Kahramanmaraşlı olup Ankara’da yaşayan biri olarak ve dershaneci olduğum için de katıldığınız bazı programlardan, uzun zamandır sizi tanıyorum. Kısık Vadisi isimli kitabınızı okudum, çok beğendim. İçselleştirilmiş ve emek verilmiş her şeyin sonucu da güzel oluyor. Emeklerinize sağlık, sizlere ve sizler gibilere duacıyız. Rabbim yolunuzu açık eylesin.
Fatih Gündeşli (01/04/2013 20:57)
Konu : Kısık Vadisi
Mesaj : Sayın müdürüm, romanınızı okurken o kadar etkilendim ki anlatamam. Kendi dünyanızı anlatırken, bir dönemin insan hakları ihlalini işleme tarzınız çok yerinde. Ben de Kahramanmaraşlıyım, bu anlattığınız anıyı duymuştum. Fakat sizin kaleminizden, o dönemde Anadolu insanının ne kadar sıkıntılar yaşadığını daha iyi anladım. Sizin gibi büyüklerimizin bu karanlık sayfaları açıklaması, kamuoyu için de değerlidir. Nereden nereye... Başarılarınızın devam dilerim. Allah’a emanet olunuz.
Adil Açıkel (31/03/2013 00:26)
Konu : Lider Özelliğiniz
Mesaj : Sayın Müdürüm henüz kitabınızı okumadım ama BUGÜN TV'de sizi sonuna kadar izledim. Ankara İl Millî Eğitim Müdürümüz olarak gurur duydum. Hürriyet ekindeki yazılarınızı okumaya çalışıyorum. Objektif duruşunuz ve hitap şeklinize hayranım, iyi ki sizinle çalışıyorum. Teşekkürlerimi arz ederim. Başarılarınızın devamını diliyorum.
Mehmet Biçkes (24/03/2013 23:54)
Konu : Teşekkür
Mesaj : Sevgili hemşehrim Kamil Bey, Kısık Vadisi romanınızı henüz okuma imkanım olmadı ama en kısa zamanda okumak için sabırsızlanıyorum. Yorumlardan, ne kadar önemli bir esere imza attığınızı farkediyorum. Teşekkürler Kahramanmaraş'ın kalem tutan ellerine, sizinle gururlandım, onurlandım, şeref duydum. Elinize, kaleminize sağlık.
Nazan Yazıcı Kalcı (21/03/2013 23:06)
Konu : Kısık Vadisi
Mesaj : Merhabalar Hocam, Kısık Vadisi romanını okuyunca size olan hayranlığım bir kat daha arttı. İnanın kitabı bir günde okudum, o kadar akıcı ve güzeldi ki! Yüreğinize sağlık… Kurtuluş lisesinden eski bir öğrenciniz olarak, o yıllardan beri takdir ettiğim ve kendime örnek aldığım yegâne insansınız ve sizin öğrenciniz olmaktan onur duymaktayım. Kısık Vadisi’nde, ben de dâhil herkes kendinden çok şey buldu buna eminim. Mustafa'nın Medine'sine kavuşamaması, Kâhyaoğlu Ahmet'in yasaklara rağmen cesareti ve başarısı, Nazife’nin Osman'la kavuşamamasından yataklara düşüp üzüntüsünden ölmesi... Çok derinden etkiledi beni ama en çok da, en sonuna yazmış olduğunuz “48 yıl geçmiş olmasına rağmen seni çok özlüyorum anne!'' sözünden sonra gözyaşlarımı tutamadım… SEVGİLERİMLE
Derya Özen Bockay (17/03/2013 21:00)
Konu : Güvendiğiniz Bir Öğretmen
Mesaj : Yıl 1997, DTCF'den yeni mezun olup, odanızın kapısını çalıp, beni adım Derya dedikten sonra, Kurtuluş Lisesi'ndeki tarih derslerine girmek istemiştim, boyum ve yaşım kadardı öğrencilerim ve siz bana güvenmiştiniz. O gün o kapıdan dönseydim, hiç bir zaman öğretmen olamazdım. Tokat ve Eskişehir'den sonra, üç yıldır Sarıkamış'tayım, 16 yıl önce sizden öğrendiğim pek çok şey bana rehber oldu ve hep öğretmen olarak kaldım. Kiminde uzak bir mahalle okulu, kiminde üstün çocuklar, kiminde karla beyaz Sarıkamış... Aranacak ışık ne çokmuş bu topraklarda... Değişecek yargılar ve kaderler de bir o kadar... Doğu görevinin son üç ayında, umarım bu dağlar arkamızdan anar ismimizi .Ve umarım boğuştumuz yokluk dolu sorunlarsa, ses etmez arkamızdan. En azından yerimize gelecekler daha farklı eksiklileri onarmaya çalışır... Söz uzadı... Ben henüz 21 yaşındayken sizin öğretmenlerinizden biriydim; bu, bana özellikle burada, Allahuekber Dağlarının eteklerinde ayrı bir güç verdi. Teşekkür ederim.
Ali ELMA (11/03/2013 10:56)
Konu : Kamil Aydoğan ve KISIK VADİSİ
Mesaj : Merhabalar, Kamil Aydoğan ve KISIK VADİSİ hakkında yazımızı yayınladık. Bu konuda çok geç kaldığımızı biliyorum. sariguzel.net web sayfamızdan bakabilirsiniz. Sizin başarınız bizim gururumuz. Sarıgüzel ve Kertmen komşu köyler. Ben de Sarıgüzelli bir meslektaşınızım. Kitaplarınızı, Kahramanmaraş’ta ziyaret ettiğim bütün okullarda gördüm. Öğrencilerime, memleketimi anlatmamda kitabınızın katkısı çok büyük. Başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun.
Hikmet ATICI (05/03/2013 16:48)
Konu : Hürriyet Ankara Köşe Yazısı
Mesaj : Sayın Müdürüm, 4 Mart 2013 Pazartesi tarihli Hürriyet Ankara ekindeki "Okul, Müdürü Kadardır" başlıklı köşe yazınızı kıvançla okudum. Bizi anlayan bu yazınızla, bizi onore ettiniz.
Teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar diler, saygılar sunarım...
Hikmet ATICI Halide Edip Adıvar Ortaokulu Müdürü
Ömer Kızık (05/03/2013 16:45)
Konu : Kısık Vadisi
Mesaj : Kısık Vadisi romanının en beğendiğim yeri.
“Çarşının ortasında bir adam ağlıyordu” şeklinde başlayan şiirsel bölüm.
Müthiş bir vurgu. Tek başına bile şiir tadında bir şiir.
Yusuf İpekli (04/03/2013 14:35)
Konu : Paylaşım
Mesaj : "Dedeler ve Torunları", tıpkı seksen yaşındaki babamın bizi görünce yaptığı gibi... Bize, torunlarına, gelinlerine sarılınca hissettikleri, yaşadıkları gibi... Onlar! Onlar temel direklerimiz. İyi ki gitmişsiniz. İyi ki torunlarını götürmüşsünüz dedelerine. Kutluyorum sizi.

Bu kutlama, hem dedenin torunlarına kavuşmasına vesile olmanızdan, hem de okul müdürleriyle ilgili yazdığınız yazıdan dolayı. Hakikaten öyle, sınıf, öğretmeni; okul, müdürü kadar. Güzel duygular, daha doğrusu anlamlı yaşantılar için teşekkürler!
Tufan Umut Şahin (26/02/2013 09:38)
Konu : Teşekkür
Mesaj : Sayın Müdürüm, her pazartesi Hürriyet Ankara ekindeki yazınızı ilgiyle okuyorum. “Başlarken”, “Babalar ve Oğulları”, “Dedeler ve Torunları” yazılarınız, inanın, bana hissetmeyi özlediğim duyguları tekrar yaşatarak, tarifsiz mutluluklar verdi. Şimdiye kadar yazdığınız yazılar ve bundan sonra yazacağınız yazılar için de şimdiden çok teşekkür ederim. Kaleminize sağlık. Saygılarımla.
 2